Overzicht van onmogelijkheden: verschil tussen versies

Uit Knowledge Graph Kunstenpunt
Ga naar:navigatie, zoeken
Verwijderde inhoud Toegevoegde inhoud
Regel 20: Regel 20:
|?
|?
|Als een item een activiteit is, dan moet het ook een activiteit type hebben
|Als een item een activiteit is, dan moet het ook een activiteit type hebben
|Missschien beter met een entity schema
|
|-
|-
|item-requires-statement constraint
|item-requires-statement constraint
Regel 38: Regel 38:
|gebracht door
|gebracht door
|als een item een eigenschap "activiteit type" heeft, dan moet het ook de eigenschap "gebracht door" hebben
|als een item een eigenschap "activiteit type" heeft, dan moet het ook de eigenschap "gebracht door" hebben
|
|-
|conflicts-with constraint
|activiteit type
|plaats
|
|
|
|-
|-
Regel 49: Regel 43:
|activiteit type
|activiteit type
|gebruikt locatie
|gebruikt locatie
|als je de eigenschap "activiteit type" gebruikt, dan mag je niet "gebruikt locatie" hebben (gebruik rechtstreeks "locatie"
|
|
|Property gebruikt locatie is nog te maken
|-
|-
|value-type constraint
|value-type constraint
Regel 74: Regel 68:
|is > Uitvoerder of organisator
|is > Uitvoerder of organisator
|Je kan agent type enkel gebruiken als het item een uitvoerder of organisator is
|Je kan agent type enkel gebruiken als het item een uitvoerder of organisator is
|
|-
|item-requires-statement constraint
|agent type
|wikidata entiteit
|
|
|
|-
|-
Regel 85: Regel 73:
|agent type
|agent type
|locatie
|locatie
|als een agent type eigenschap gebruikt wordt, dan mag je geen locatie eigenschap gebruiken (gebruik dan "gebruikt locatie")
|
|
|
|-
|-
Regel 91: Regel 79:
|agent type
|agent type
|gebracht door
|gebracht door
|als een item de eigenschap "agent type" heeft, dan is het onmogelijk om ook de eigenschap "gebracht door" te gebruiken
|
|
|
|-
|-
Regel 134: Regel 122:
|is > Activiteit
|is > Activiteit
|je kan concept enkel gebruiken bij een item dat een activiteit is
|je kan concept enkel gebruiken bij een item dat een activiteit is
|
|-
|distinct values
|Data Vlaanderen Vocabularium
|
|
|
|
|-
|-
Regel 175: Regel 157:
|eindplaats
|eindplaats
|opmerking
|opmerking
|een relatie via eindplaats mag enkel een opmerking hebben als kwalificatie
|
|
|
|-
|-
Regel 193: Regel 175:
|gebracht door
|gebracht door
|rol
|rol
|de gebracht door relatie moet altijd gekwalificeerd worden met een rol
|
|
|
|-
|-
|allowed qualifiers
|allowed qualifiers
|gebracht door
|gebracht door
|vermeld als / alternatieve naam, rol, rol (vrij), opmerking, begindatum, einddatum
|vermeld als
|De gebracht door relatie mag enkel gekwalificeerd worden door alternatieve naam, rol, rol (vrij), opmerking, begindatum, einddatum
|
|
|-
|allowed qualifiers
|gebracht door
|rol
|
|
|-
|allowed qualifiers
|gebracht door
|rol (vrij)
|
|
|-
|allowed qualifiers
|gebracht door
|opmerking
|
|
|-
|allowed qualifiers
|gebracht door
|begindatum
|
|
|-
|allowed qualifiers
|gebracht door
|einddatum
|
|
|
|-
|-
Regel 247: Regel 199:
|gebruikt locatie
|gebruikt locatie
|begindatum
|begindatum
|de gebruikt locatie moet gekwalificeerd worden met begindatum
|
|
|gebruikt locatie is nog te definiëren
|-
|-
|allowed qualifiers
|allowed qualifiers
|gebruikt locatie
|gebruikt locatie
|einddatum
|begindatum, einddatum, opmerking
|de gebruikt locatie mag gekwalificeerd worden door begindatum, einddatum, opmerking
|
|
|gebruikt locatie is nog te definiëren
|-
|allowed qualifiers
|gebruikt locatie
|opmerking
|
|gebruikt locatie is nog te definiëren
|-
|-
|value-type constraint
|value-type constraint
|gebruikt werk
|gebruikt werk
|is > Werk
|is > Werk
|de gebruikt werk relatie moet verwijzen naar een item dat "is werk"
|
|done
|done
|-
|-
Regel 283: Regel 229:
|gerelateerde wikitext pagina
|gerelateerde wikitext pagina
|[[()|https://kg.kunsten.be/wiki/(Nederlands|Engels):.+?Q\d+]]
|[[()|https://kg.kunsten.be/wiki/(Nederlands|Engels):.+?Q\d+]]
|De link die gemaakt wordt naar een gerelateerde wikitext pagina moet binnen kg.kunsten.be vallen en eindigen op een q nummer
|
|
|
|-
|-
Regel 289: Regel 235:
|is
|is
|is > core item
|is > core item
|als je een link ligt via de "is" eigenschap, dan moet die verwijzen naar een core item
|
|
|
|-
|-
Regel 310: Regel 256:
|
|
|-
|-
|subject-type constraint
|?
|komt na
|komt na
|is > Uitvoerder, organisator of Locatie
|is > Uitvoerder, organisator of Locatie
Regel 319: Regel 265:
|land
|land
|
|
|de eigenschap land kan maar 1 value meekrijgen
|
|
|
|-
|-
Regel 331: Regel 277:
|locatie
|locatie
|activiteit type > Solotentoonstelling, Duotentoonstelling, Groepstentoonstelling, Residentie, Performance, Vertoning, Beurs, Voorstelling, Concert (maar niet bij een podiumproductie, muziekuitgave, ...)
|activiteit type > Solotentoonstelling, Duotentoonstelling, Groepstentoonstelling, Residentie, Performance, Vertoning, Beurs, Voorstelling, Concert (maar niet bij een podiumproductie, muziekuitgave, ...)
|de eigenschap locatie kan je enkel gebruiken bij activiteiten met type solotentoonstelling, duotentoonstelling, groepstentoonstelling, residentie, performance, vertoning, beurs, voorstelling, concert
|
|
|
|-
|-
|allowed qualifiers
|allowed qualifiers
|locatie
|locatie
|begindatum
|begindatum, einddatum, opmerking
|eigenschap locatie kan enkel gekwalificeerd worden met begindatum, einddatum, opmerking
|
|
|-
|allowed qualifiers
|locatie
|einddatum
|
|
|-
|allowed qualifiers
|locatie
|opmerking
|
|
|
|-
|-
Regel 355: Regel 289:
|locatie
|locatie
|plaats
|plaats
|De value die je meegeeft aan een locatie eigenschap moet op zijn beurt een plaats eigenschap hebben
|
|
|
|-
|-
Regel 367: Regel 301:
|plaats
|plaats
|
|
|als je de plaats eigenschap gebruikt, dan kan die maar 1 value meekrijgen
|
|
|-
|subject type
|plaats
|is > Locatie
|
|
|
|-
|-
Regel 387: Regel 315:
|Een item dat gelinkt wordt via "rol" moet een Rol zijn
|Een item dat gelinkt wordt via "rol" moet een Rol zijn
|done
|done
|-
|?
|rol
|?
|kan enkel gebruikt worden bij uitvoerders, organisatoren; of als kwalificatie bij een gebracht door relatie
|
|-
|-
|value-type constraint
|value-type constraint
Regel 403: Regel 325:
|werkt samen met
|werkt samen met
|begindatum
|begindatum
|Een link tussen twee items via "werkt samen met" moet minstens een begindatum hebben
|
|
|
|-
|-
|allowed qualifiers
|allowed qualifiers
|werkt samen met
|werkt samen met
|begindatum
|begindatum, einddatum, opmerking, samenwerkingstype
|De link die gelegd wordt tussen twee items met "werkt samen met" kan enkel gekwalificeerd worden met begindatum, einddatum, opmerking, samenwerkingstype
|
|
|-
|allowed qualifiers
|werkt samen met
|einddatum
|
|
|-
|allowed qualifiers
|werkt samen met
|opmerking
|
|
|-
|allowed qualifiers
|werkt samen met
|samenwerkingstype?
|
|
|
|-
|-
Regel 433: Regel 337:
|werkt samen met
|werkt samen met
|is > Uitvoerder of Organisator
|is > Uitvoerder of Organisator
|je kan "werk samen met" enkel gebruiken bij items die een uitvoerder of organisator zijn
|je kan "werkt samen met" enkel gebruiken bij items die een uitvoerder of organisator zijn
|
|
|-
|-
Regel 445: Regel 349:
|wikidata eigenschap
|wikidata eigenschap
|
|
|verwijzingen naar wikidata eigenschappen mogen maar 1 keer voorkomen
|
|
|
|-
|-
Regel 451: Regel 355:
|wikidata entiteit
|wikidata entiteit
|
|
|verwijzingen naar wikidata entiteiten mogen maar 1 keer voorkomen
|
|
|
|-
|-
Regel 458: Regel 362:
|?
|?
|Activiteiten met het activiteittype "beurs" moeten via gebracht door een Organisator hebben die het organisatortype "beurs" draagt
|Activiteiten met het activiteittype "beurs" moeten via gebracht door een Organisator hebben die het organisatortype "beurs" draagt
|mogelijk beter in entityschema
|
|-
|-
|?
|?
Regel 464: Regel 368:
|?
|?
|een podiumvoorstelling moet een eigenschap "is onderdeel van" hebben, die verwijst naar een item met het activiteittype podiumproductie
|een podiumvoorstelling moet een eigenschap "is onderdeel van" hebben, die verwijst naar een item met het activiteittype podiumproductie
|mogelijk beter in entityschema
|
|-
|-
|?
|?
Regel 470: Regel 374:
|?
|?
|een podiumproductie heeft altijd een "gebruikt werk" eigenschap, die verwijst naar een item met als werktype "podiumproductie"
|een podiumproductie heeft altijd een "gebruikt werk" eigenschap, die verwijst naar een item met als werktype "podiumproductie"
|mogelijk beter in entityschema
|
|-
|-
|?
|?
Regel 476: Regel 380:
|?
|?
|Items met activiteittype "Opname" hebben altijd een "is onderdeel van" eigenschap, die verwijst naar een item met activiteitstype Muziekuitgave", met als qualifier "volgnummer" = de tracknummer. ([https://kg.kunsten.be/query/#PREFIX%20kp%3A%3Chttps%3A%2F%2Fkg.kunsten.be%2Fentity%2F%3E%0APREFIX%20kpt%3A%3Chttps%3A%2F%2Fkg.kunsten.be%2Fprop%2Fdirect%2F%3E%0APREFIX%20kpp%3A%3Chttps%3A%2F%2Fkg.kunsten.be%2Fprop%2F%3E%0A%0ASELECT%20DISTINCT%20%3Fopname%0AWHERE%0A%7B%0A%20%20%3Fopname%20kpt%3AP13%20kp%3AQ1243408.%0A%20%20FILTER%20NOT%20EXISTS%20%7B%20%3Fopname%20kpt%3AP43%20%3Fmuziekuitgave.%20%7D%0A%7D link])
|Items met activiteittype "Opname" hebben altijd een "is onderdeel van" eigenschap, die verwijst naar een item met activiteitstype Muziekuitgave", met als qualifier "volgnummer" = de tracknummer. ([https://kg.kunsten.be/query/#PREFIX%20kp%3A%3Chttps%3A%2F%2Fkg.kunsten.be%2Fentity%2F%3E%0APREFIX%20kpt%3A%3Chttps%3A%2F%2Fkg.kunsten.be%2Fprop%2Fdirect%2F%3E%0APREFIX%20kpp%3A%3Chttps%3A%2F%2Fkg.kunsten.be%2Fprop%2F%3E%0A%0ASELECT%20DISTINCT%20%3Fopname%0AWHERE%0A%7B%0A%20%20%3Fopname%20kpt%3AP13%20kp%3AQ1243408.%0A%20%20FILTER%20NOT%20EXISTS%20%7B%20%3Fopname%20kpt%3AP43%20%3Fmuziekuitgave.%20%7D%0A%7D link])
|mogelijk beter in entityschema
|
|-
|-
|?
|?
Regel 482: Regel 386:
|?
|?
|Items met activiteittype "Muziekuitgave" hebben altijd een "concept" eigenschap ([https://kg.kunsten.be/query/#PREFIX%20kp%3A%3Chttps%3A%2F%2Fkg.kunsten.be%2Fentity%2F%3E%0APREFIX%20kpt%3A%3Chttps%3A%2F%2Fkg.kunsten.be%2Fprop%2Fdirect%2F%3E%0APREFIX%20kpp%3A%3Chttps%3A%2F%2Fkg.kunsten.be%2Fprop%2F%3E%0A%0ASELECT%20DISTINCT%20%3Fmuziekuitgave%0AWHERE%0A%7B%0A%20%20%3Fmuziekuitgave%20kpt%3AP13%20kp%3AQ58532.%0A%20%20FILTER%20NOT%20EXISTS%20%7B%20%3Fmuziekuitgave%20kpt%3AP36%20%3Fconcept.%20%7D%0A%7D link])
|Items met activiteittype "Muziekuitgave" hebben altijd een "concept" eigenschap ([https://kg.kunsten.be/query/#PREFIX%20kp%3A%3Chttps%3A%2F%2Fkg.kunsten.be%2Fentity%2F%3E%0APREFIX%20kpt%3A%3Chttps%3A%2F%2Fkg.kunsten.be%2Fprop%2Fdirect%2F%3E%0APREFIX%20kpp%3A%3Chttps%3A%2F%2Fkg.kunsten.be%2Fprop%2F%3E%0A%0ASELECT%20DISTINCT%20%3Fmuziekuitgave%0AWHERE%0A%7B%0A%20%20%3Fmuziekuitgave%20kpt%3AP13%20kp%3AQ58532.%0A%20%20FILTER%20NOT%20EXISTS%20%7B%20%3Fmuziekuitgave%20kpt%3AP36%20%3Fconcept.%20%7D%0A%7D link])
|mogelijk beter in entityschema
|
|-
|-
|?
|?
Regel 488: Regel 392:
|?
|?
|Items met een activiteittype "Muziekuitgave" hebben altijd een "format" eigenschap
|Items met een activiteittype "Muziekuitgave" hebben altijd een "format" eigenschap
|mogelijk beter in entityschema
|
|-
|-
|?
|?
Regel 494: Regel 398:
|?
|?
|Items met activiteittype "Muziekuitgave" hebben altijd een afbeelding via "media" eigenschap
|Items met activiteittype "Muziekuitgave" hebben altijd een afbeelding via "media" eigenschap
|mogelijk beter in entityschema
|
|-
|-
|?
|?
Regel 500: Regel 404:
|?
|?
|Items met activiteittype "Concert" hebben altijd een "locatie" eigenschap
|Items met activiteittype "Concert" hebben altijd een "locatie" eigenschap
|mogelijk beter in entityschema
|
|-
|-
|?
|?
Regel 506: Regel 410:
|?
|?
|Items met activiteittype "Concert" hebben altijd een "gebracht door" eigenschap, die verwijst naar een Item met "is Uitvoerder" of "is Organisator", met als qualifier "rol"
|Items met activiteittype "Concert" hebben altijd een "gebracht door" eigenschap, die verwijst naar een Item met "is Uitvoerder" of "is Organisator", met als qualifier "rol"
|mogelijk beter in entityschema
|
|-
|-
|?
|?
Regel 512: Regel 416:
|?
|?
|Items hebben altijd een "is" statement
|Items hebben altijd een "is" statement
|mogelijk beter in entityschema
|
|-
|-
|subject-type constraint
|subject-type constraint
Regel 524: Regel 428:
|?
|?
|Items met "is Locatie" hebben altijd een "plaats" eigenschap
|Items met "is Locatie" hebben altijd een "plaats" eigenschap
|mogelijk beter in entityschema
|
|-
|-
|?
|?
Regel 530: Regel 434:
|?
|?
|Items met "is Werk" hebben altijd een "werk type" eigenschap
|Items met "is Werk" hebben altijd een "werk type" eigenschap
|mogelijk beter in entityschema
|
|-
|-
|?
|?
Regel 536: Regel 440:
|?
|?
|Items met "is Activiteit" hebben altijd een "activiteittype" eigenschap
|Items met "is Activiteit" hebben altijd een "activiteittype" eigenschap
|mogelijk beter in entityschema
|
|-
|-
|?
|?
Regel 544: Regel 448:
|
|
|-
|-
|subject-type constraint
|?
|werktype
|?
|is > Werk
|?
|Items waar naar verwezen wordt met de eigenschap "werk type" moeten een "is werktype" statement hebben
|Items waar naar verwezen wordt met de eigenschap "werktype" moeten een "is Werk" hebben
|
|
|-
|-
|value-type constraint
|?
|werktype
|?
|is > Werktype
|?
|Items waar naar verwezen wordt met de eigenschap "werktype" moeten een "is Werk" hebben
|Items waar naar verwezen wordt met de eigenschap "werk type" moeten een "is werktype" statement hebben
|
|
|}
|}

Versie van 10 okt 2024 16:56

Property constraints

We maken gebruik van https://www.mediawiki.org/wiki/Extension:WikibaseQualityConstraints om bepaalde beperkingen op te leggen op hoe items met elkaar verbonden kunnen worden. De beschikbare property constraints zijn hier: Speciaal:VerwijzingenNaarHier/Item:Q1585536

In deze tabel beschrijven we de voorziene constraints:

property constraint type property constraint Mensentaal Status
subject type activiteit type is > Activiteit Als een item de eigenschap activiteit type heeft, dan moet het een activiteit zijn.
? ? ? Als een item een activiteit is, dan moet het ook een activiteit type hebben Missschien beter met een entity schema
item-requires-statement constraint activiteit type begindatum als een item de eigenschap activiteit type heeft, dan moet het ook een eigenschap "begindatum" hebben
item-requires-statement constraint activiteit type locatie als een item een eigenschap activiteit type heeft, dan moet he ook de eigenschap locatie hebben
item-requires-statement constraint activiteit type gebracht door als een item een eigenschap "activiteit type" heeft, dan moet het ook de eigenschap "gebracht door" hebben
conflicts-with constraint activiteit type gebruikt locatie als je de eigenschap "activiteit type" gebruikt, dan mag je niet "gebruikt locatie" hebben (gebruik rechtstreeks "locatie"
value-type constraint activiteit type is > Activiteittype Een link leggen via de eigenschap aciviteit type moet verwijzen naar een item dat een Activiteittype is. done
property scope constraint alternatieve naam / vermeld als as qualifier je kan vermeld als / alternatieve naam enkel gebruiken als een qualifier
? alternatieve naam ? enkel als qualifier bij items die gelinkt worden door de eigenschappen "gebracht door" of "locatie"
subject type agent type is > Uitvoerder of organisator Je kan agent type enkel gebruiken als het item een uitvoerder of organisator is
conflicts-with constraint agent type locatie als een agent type eigenschap gebruikt wordt, dan mag je geen locatie eigenschap gebruiken (gebruik dan "gebruikt locatie")
conflicts-with constraint agent type gebracht door als een item de eigenschap "agent type" heeft, dan is het onmogelijk om ook de eigenschap "gebracht door" te gebruiken
value-type constraint agent type is > Uitvoerdertype of Organisatortype verwijzen naar een item via agent type moet verwijzen naar een item dat een uitvoerdertype of organisatortype is done
single value begindatum de eigenschap begindatum kan maar 1 waarde hebben
allowed qualifiers begindatum opmerking je kan een begindatum eigenschap enkel kwalificeren met een opmerking
single value beginplaats je kan maar op 1 plek beginnen
value-type constraint beginplaats is > Plaats of Land De beginplaats waar naar verwezen wordt is een land of een plaats done
value-type constraint concept is > Concept je kan met concept enkel verwijzen naar een concept done
subject-type constraint concept is > Activiteit je kan concept enkel gebruiken bij een item dat een activiteit is
? duur ? De duurtijd van een activiteit zou in seconden moeten uitgedrukt worden to be investigated
single value einddatum de eigenschap einddatum kan maar 1 waarde hebben
allowed qualifiers einddatum opmerking je kan een einddatum enkel kwalificeren met een opmerking
single value eindplaats een eindplaats kan maar 1 waarde hebben
value-type constraint eindplaats is > Plaats of Land een verwijzing via eindplaats kan enkel gaan naar een item dat een plaats of een land is done
allowed qualifiers eindplaats opmerking een relatie via eindplaats mag enkel een opmerking hebben als kwalificatie
value-type constraint format is > Format verwijzen via format kan enkel naar iets dat een Format is done
subject-type constraint format is > Activiteit je kan enkel format gebruiken bij een item dat een activiteit is
required qualifiers gebracht door rol de gebracht door relatie moet altijd gekwalificeerd worden met een rol
allowed qualifiers gebracht door vermeld als / alternatieve naam, rol, rol (vrij), opmerking, begindatum, einddatum De gebracht door relatie mag enkel gekwalificeerd worden door alternatieve naam, rol, rol (vrij), opmerking, begindatum, einddatum
subject type gebracht door is > Activiteit je kan "gebracht door" enkel gebruiken bij een item dat een activiteit is
value-type constraint gebracht door is > Uitvoerder of Organisator je kan enkel verwijzen naar een uitvoerder of organisator met een gebracht door relatie done
required qualifiers gebruikt locatie begindatum de gebruikt locatie moet gekwalificeerd worden met begindatum
allowed qualifiers gebruikt locatie begindatum, einddatum, opmerking de gebruikt locatie mag gekwalificeerd worden door begindatum, einddatum, opmerking
value-type constraint gebruikt werk is > Werk de gebruikt werk relatie moet verwijzen naar een item dat "is werk" done
subject type gebruikt werk is > Activiteit Een item dat linkt naar een werk kan enkel een activiteit zijn.
value-type constraint genre is > Discipline Het item dat gelinkt wordt via de eigenschap "genre" moet een Discipline zijn. done
format constraint gerelateerde wikitext pagina https://kg.kunsten.be/wiki/(Nederlands|Engels):.+?Q\d+ De link die gemaakt wordt naar een gerelateerde wikitext pagina moet binnen kg.kunsten.be vallen en eindigen op een q nummer
value type is is > core item als je een link ligt via de "is" eigenschap, dan moet die verwijzen naar een core item
value-type constraint is onderdeel van is > Activiteit je kan "is onderdeel van" enkel gebruiken om naar een activiteit te verwijzen done
subject-type constraint is onderdeel van is > Activiteit je kan "is onderdeel van" enkel gebruiken als eigenschap van een item dat een activiteit is
value-type constraint komt na is > Uitvoerder, Organisator of Locatie de temporele relatie "komt na" kan je enkel leggen naar uitvoerders, organisatoren of locaties
subject-type constraint komt na is > Uitvoerder, organisator of Locatie de temporele relatie "komt na" kan je enkel leggen bij een item dat een uitvoerder, organisator of locatie is
single value land de eigenschap land kan maar 1 value meekrijgen
value-type constraint land is > Land een link naar een item via de eigenschap land kan enkel verwijzen naar een item dat een land is done
subject type locatie activiteit type > Solotentoonstelling, Duotentoonstelling, Groepstentoonstelling, Residentie, Performance, Vertoning, Beurs, Voorstelling, Concert (maar niet bij een podiumproductie, muziekuitgave, ...) de eigenschap locatie kan je enkel gebruiken bij activiteiten met type solotentoonstelling, duotentoonstelling, groepstentoonstelling, residentie, performance, vertoning, beurs, voorstelling, concert
allowed qualifiers locatie begindatum, einddatum, opmerking eigenschap locatie kan enkel gekwalificeerd worden met begindatum, einddatum, opmerking
value-requires-statement constraint locatie plaats De value die je meegeeft aan een locatie eigenschap moet op zijn beurt een plaats eigenschap hebben
value-type constraint locatie is > Locatie je kan met de locatie eigenschap enkel verwijzen naar een Locatie done
single value plaats als je de plaats eigenschap gebruikt, dan kan die maar 1 value meekrijgen
value-type constraint plaats is > Land of Plaats Een item dat gelinkt wordt via de eigenschap plaats is een Land of een Plaats done
value-type constraint rol is > Rol Een item dat gelinkt wordt via "rol" moet een Rol zijn done
value-type constraint status is > Status Een item dat gelinkt wordt via de eigenschap status is een Status done
required qualifiers werkt samen met begindatum Een link tussen twee items via "werkt samen met" moet minstens een begindatum hebben
allowed qualifiers werkt samen met begindatum, einddatum, opmerking, samenwerkingstype De link die gelegd wordt tussen twee items met "werkt samen met" kan enkel gekwalificeerd worden met begindatum, einddatum, opmerking, samenwerkingstype
subject type werkt samen met is > Uitvoerder of Organisator je kan "werkt samen met" enkel gebruiken bij items die een uitvoerder of organisator zijn
value-type constraint werkt samen met is > Uitvoerder of Organisator de verwijzing naar een ander item via "werkt samen met" kan enkel als dat item een uitvoerder of organisator is done
distinct values wikidata eigenschap verwijzingen naar wikidata eigenschappen mogen maar 1 keer voorkomen
distinct values wikidata entiteit verwijzingen naar wikidata entiteiten mogen maar 1 keer voorkomen
? ? ? Activiteiten met het activiteittype "beurs" moeten via gebracht door een Organisator hebben die het organisatortype "beurs" draagt mogelijk beter in entityschema
? ? ? een podiumvoorstelling moet een eigenschap "is onderdeel van" hebben, die verwijst naar een item met het activiteittype podiumproductie mogelijk beter in entityschema
? ? ? een podiumproductie heeft altijd een "gebruikt werk" eigenschap, die verwijst naar een item met als werktype "podiumproductie" mogelijk beter in entityschema
? ? ? Items met activiteittype "Opname" hebben altijd een "is onderdeel van" eigenschap, die verwijst naar een item met activiteitstype Muziekuitgave", met als qualifier "volgnummer" = de tracknummer. (link) mogelijk beter in entityschema
? ? ? Items met activiteittype "Muziekuitgave" hebben altijd een "concept" eigenschap (link) mogelijk beter in entityschema
? ? ? Items met een activiteittype "Muziekuitgave" hebben altijd een "format" eigenschap mogelijk beter in entityschema
? ? ? Items met activiteittype "Muziekuitgave" hebben altijd een afbeelding via "media" eigenschap mogelijk beter in entityschema
? ? ? Items met activiteittype "Concert" hebben altijd een "locatie" eigenschap mogelijk beter in entityschema
? ? ? Items met activiteittype "Concert" hebben altijd een "gebracht door" eigenschap, die verwijst naar een Item met "is Uitvoerder" of "is Organisator", met als qualifier "rol" mogelijk beter in entityschema
? ? ? Items hebben altijd een "is" statement mogelijk beter in entityschema
subject-type constraint land is > Plaats Land eigenschap kan enkel gebruikt worden bij een item dat een plaats is
? plaats ? Items met "is Locatie" hebben altijd een "plaats" eigenschap mogelijk beter in entityschema
? werk type ? Items met "is Werk" hebben altijd een "werk type" eigenschap mogelijk beter in entityschema
? activiteittype ? Items met "is Activiteit" hebben altijd een "activiteittype" eigenschap mogelijk beter in entityschema
? ? ? Items mogen niet tegelijk ("is Organisator" of "is Uitvoerder) én "is Locatie" hebben, deze moeten uitgesplitst worden
subject-type constraint werktype is > Werk Items waar naar verwezen wordt met de eigenschap "werktype" moeten een "is Werk" hebben
value-type constraint werktype is > Werktype Items waar naar verwezen wordt met de eigenschap "werk type" moeten een "is werktype" statement hebben